TEKNOKENT KOLEJİ

HAYATA HAZIRLAYAN OKUL MODELİ

İnovatif ve yenilikçi bir eğitim anlayışından hareketle ALTINKÜRE TEKNOKENT KOLEJİ, yenilikçi eğitim programlarıyla öğrencilerini hayata hazırlar. Dünya ölçeğinde eğitime yön verme vizyonuyla Endüstri4.0 temelli teknoloji, yazılım ve proje ağırlıklı, bilimsel odaklı eğitim anlayışıyla eğitim programları geliştirir. Öğrencilerini sadece sınavlara değil hayata hazır olmalarını sağlayacak alt yapı ile çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış bireyler olarak yetiştirir. ALTINKÜRE TEKNOKENT KOLEJİ olarak öğrencilerimizi; edindikleri bilgilerden anlam çıkarabilen, bulunduğu ortamı ve yaşadığı çevreyi doğru okuyabilen, anlayabilen ve yorumlayabilen alışılmış kalıpların dışında düşünebilen, farklı kültürel ortamlarda iletişim kurabilen ve ilişkiler geliştirebilen, veriye dayalı akıl yürütme ve verilerden çıkarımlar yapabilme, disiplinler arası kavramları anlayabilme ve kullanabilme problem çözme yeteneklerine sahip çok yönlü ve üretken bireyler olarak hayata hazırlıyoruz. Böylece eğitimi yaşamın bizzat kendisi olarak kabul edip öğrenciler, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler olarak eğitimlerini tamamlarlar.

MENTOR ÖĞRETMENLİK

Altınküre Teknokent Kolejinde öğrenciye bir mentor öğretmen bire bir danışmanlık yapar. Mentor öğretmenlik sistemi ile her öğrencinin akademik, bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alandaki gelişiminin gözlenmesi ve gelişim gereksinimlerinin tespit edilmesi, başarısının yükseltilmesi, kendisi ile ilgili kişisel planlama ve değerlendirme becerisinin geliştirilmesi, okula bağlılığının sağlanması, motivasyonunun arttırılması ve okul-ev arasında etkileşim ve iş birliğinin kolaylaştırılması hedeflenir. Profesyonel eğitim koçluğu, bilimsel verilerle çalışan, akademik testlerle desteklenen ve duygusal zekayla tamamlanan gelişim odaklı bir sistemdir. Altınküre Teknokent Kolejinde her öğrenciye bir mentor öğretmen ile eğitim koçu bire bir danışmanlık yapmaktadır. BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ VE İNOVASYON EĞİTİMİ Her bir dersliği laboratuvar atölye olarak kullandığımız yeni nesil akıllı sınıflarda verdiğimiz eğitimlerle teknolojiyi üreten ve yöneten öğrenciler yetişir. Farklı disiplinlerin birlikte kullanıldığı, bilimsel düşünme becerilerinin geliştirildiği bu atölyelerde öğrencilerimiz üretim tabanlı bilgisayar bilimlerinde hazırladıkları projeleri üretime dönüştürerek hayata geçirme fırsatını yakalar. Böylece öğrencilerimiz, teknoloji sınıf modeliyle dijital bir eğitim öğretim ortamında yaparak yaşayarak, sınıfın ve okulun sınırlarını aşarak teknolojiyle tüm dünyaya açılarak öğrenirler. Bilişim Teknolojisi ve İnovasyon Eğitimi kapsamında Etik, Güvenlik ve Toplum, Problem Çözme ve Algoritmalar, Programlama, Robot Programlama, Web Tabanlı Programlama, Mobil Programlama gibi dersler de verilir. Bilgisayar uygulamalarıyla öğrencilerimiz yaratıcı ve eleştirel düşünme becerileri edinirler. Bu atölyelerde uygulanan programla dijital teknolojilerin doğru ve sağlıklı kullanımını, teknolojik aletlerin çalışma prensiplerini, tablet uygulamalarını, basit algoritma geliştirmeyi, programlamayı, dijital hikâyelemeyi, animasyon tasarımını, proje hazırlama ve dijital oyun tasarımı modüllerini de içerir.

HAYATA VE ÜNİVERSİTEYE TAM HAZIRLIK PROGRAMI

Okul türüne göre ve öğrenci ihtiyaçlarına göre mesleki becerilerinin yanında yoğunluklu olarak 11.ve 12. sınıflar olmak üzere tüm sınıflarımızda “Üniversiteye Tam Hazırlık Programı” uygulanır. Bu sistemde temel amacımız, her öğrencimizin sınava yönelik tüm ihtiyaçlarını okul ortamında karşılamak, test tekniği ve akademik başarısını artırmak; mutlu olacağı, istediği bölümü kazanmasını sağlamaktır. Üniversiteye hazırlık sürecinde tüm öğrencilerimize ayrı ayrı onların bu süreçteki tüm zihinsel ve duyuşsal ihtiyaçları dikkate alınarak profesyonel eğitim koçluğu ile özel bir danışmanlık hizmeti yürütülür. Bu süreçte sınav sistemi tanıtılır, öğrenciye uygun çalışma yöntemleri belirlenir, hedef belirleme ve kaygıyı azaltmaya yönelik motivasyon çalışmaları ile sınav sonrası uzman tercih danışmanlığı yapılır.

“Üniversiteye Tam Hazırlık Programı”, dönem içinde olduğu gibi yarıyıl tatili ve yaz tatili süresince de belirli bir plan, program ve takvim çerçevesinde yürütülür.

MESLEKİ ALANLAR VE DALLARI

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI DALLARI

 1. Bobinaj
 2. Büro Makineleri Teknik Servisi
 3. Elektrik Tesisatları ve Pano Monitörlüğü
 4. Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servisi
 5. Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım
 6. Endüstriyel Bakım Onarım
 7. Görüntü ve Ses Sistemleri
 8. Güvenlik Sistemleri
 9. Haberleşme Sistemleri
 10. Otomasyon Sistemleri
 11. Yüksek Gerilim Sistemleri


ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ ALANI DALLARI

 1. Endüstriyel Kontrol
 2. Mekatronik


TASARIM TEKNOLOJİLERİ ALANI Dalları

 1. Endüstriyel Ürünler Tasarım
SİZİ BİZ ARAYALIM Bilgi almak istediğiniz okul hangisidir?
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise